Лисецька громада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу

Дата: 25.04.2025 15:44
Кількість переглядів: 5

Фото без опису

Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу – проголошено 8 грудня  2016 року резолюцією  Генеральної Асамблеї ООН.

Цей день відзначається щорічно 26 квітня, починаючи з 2017 року.

26 квітня 1986 року  о 1 год. 23 хв. за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

Радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.

У ліквідації аварії взяли участь понад  600 тисяч людей.

8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації.

Радянська влада робила все, щоб приховати від світу наслідки катастрофи. Два дні світ нічого не знав про вибух. 27 квітня різке зростання радіаційного фону зафіксували в Данії та Швеції, після чого шведська влада звернулася до Москви із вимогою надати пояснення.

До кінця літа 1986 року більше 90 тисяч осіб було евакуйовано із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.

Історичну правду в росії  давно замінила тотальна пропаганда, заснована на переконанні у власну вищість і непогрішність їхнього керівництва.

Це призвело до небезпечних ігор із захопленням атомних електростанцій (зокрема, Чорнобильської та Запорізької), які в перші дні повномасштабного вторгнення російських військ в Україну стали полігоном бойових дій та спробами шантажу ядерною зброєю.

26 лютого 2022 року російські окупанти захопили Чорнобильську АЕС. Вони облаштували на території АЕС командний пункт для угрупувань військ та базу, через яку проходило десятки тонн снарядів.

На ЧАЕС окупанти викрали з лабораторії небезпечний радіоактивний пил  і речовини. Вони знищили унікальну радіологічну лабораторію світового значення.  Ця лабораторія  виконувала стратегічні функції на будь-якому етапі поводження з радіоактивними відходами, забезпечуючи ядерну та радіаційну безпеку.

Мілітаризація в рази підвищувала рівень радіоактивної небезпеки. На декілька днів було перервано електропостачання «Укриття», спровоковані пожежі в лісових масивах.

Персонал АЕС вкотре проявив неймовірний героїзм, адже лише 20 березня 2022 року відбулася часткова ротація та евакуація осіб, які знаходилися на станції.

Як відомо, 31 березня 2022 року близько 20.00. російські  окупанти покинули територію промислового майданчика ЧАЕС.

Чорнобильська катастрофа – це попередження усьому людству, наскільки крихким може бути наше майбутнє з неконтрольованою радіацією.

Наслідки Чорнобиля стали драматичним уроком для цивілізації щодо масштабу відповідальності за життя, здоровя людей та екологічну безпеку планети.

Чорнобиль - не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків.

Схиляємо голови перед памяттю тих, хто загинув у боротьбі з радіацією та російськими окупантами!

 

Лікар із загальної гігієни Богородчанського відділу Івано-Франківського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ», учасник ліквідації Чорнобильської аварії           Левицький Богдан


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень