Лисецький селищний голова Анатолій Лущак узяв участь і виступив на публічній дискусії «Івано-Франківщина в умовах війни: виклики і джерела стійкості», організованій Національною платформою стійкості та згуртованості за фінансової підтримки Європейсь
Учасники цього заходу – представники обласної влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій, бізнесу та експертного середовища – обговорили ключові аспекти суспільної стійкості, сприяння розвитку міжсекторальної співпраці та створення механізмів ефективного діалогу для виявлення та оцінки ризиків і превенції можливих загроз на регіональному та локальному рівнях.
На першій експертній панелі представили портрет Івано-Франківської області крізь призму оцінки ризиків в умовах довготривалої війни.
У другій панелі йшлося про управлінську стійкість та згуртованість громад Івано-Франківщини. Зокрема, Лисецький селищний голова, член правління Всеукраїнської асоціації громад Анатолій Лущак поділився досвідом місцевого самоврядування в кризових ситуаціях.
«Коли є ризики, люди об’єднуються. Місцеве самоврядування гідно вистоювало у найважчі дні і часи, не тільки в моїй громаді, а в цілій Україні. На міжнародному форумі чітко було сказано, що місцеве самоврядування, спільне з громадянським суспільством України – це та складова, яка дала результат», – зазначив Анатолій Лущак.
За його словами, стійкість громади полягає у її єдності. Самоврядування – це «тилова частина» опірності, яка допомагає військовим відстояти Україну на фронті. В умовах невизначеності стратегії громад теж мають бути «гнучкими» і корегуватися залежно від нових викликів.
Третя панель публічної дискусії була присвячена змінам у соціальній структурі області.
«Турбота, небайдужість, зміни», – такою, на думку модератора цієї публічної дискусії, співзасновника Національної платформи стійкості та згуртованості, політолога Олега Саакяна, є формула стійкості Івано-Франківщини.
Для довідки: Національна платформа стійкості та згуртованості діє з лютого 2018 року і за цей час провела більше ста публічних заходів на національному, регіональному й місцевому рівнях, залучивши провідних міжнародних експертів з питань миробудування, перехідного правосуддя, інформаційної реінтеграції, соціальної згуртованості та національної єдності.
Фото з сайту Національної платформи стійкості та згуртованості.